<![CDATA[Malaysiakini]]> Malaysiakini RSS Fri, 07 Aug 2020 20:06:06 GMT <![CDATA[KOLUM | Kesan Robin Hood]]> /columns/537548 537548 Thu, 06 Aug 2020 05:17:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Akidah dan politik undi]]> /columns/537497 537497 Thu, 06 Aug 2020 00:08:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Kebinatangan]]> /columns/537240 537240 Tue, 04 Aug 2020 05:20:17 GMT <![CDATA[KOLUM | Pelarian]]> /columns/536928 536928 Sat, 01 Aug 2020 00:25:00 GMT <![CDATA[KOLUM l Korban apa saja]]> /columns/536837 536837 Fri, 31 Jul 2020 00:53:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Budaya politik undi]]> /columns/536724 536724 Thu, 30 Jul 2020 02:13:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Cina & Bajau Sabah yang gugur berjuang]]> /columns/536613 536613 Wed, 29 Jul 2020 08:05:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Ulang tahun kelapan pemansuhan ISA]]> /columns/536238 536238 Mon, 27 Jul 2020 04:54:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Korona dan peranan daulah]]> /columns/535503 535503 Wed, 22 Jul 2020 01:10:00 GMT <![CDATA[KOLUM | 'Taiko' Laut China Selatan]]> /columns/535297 535297 Mon, 20 Jul 2020 13:00:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Sesudah memeluk politik]]> /columns/535078 535078 Sun, 19 Jul 2020 02:40:08 GMT <![CDATA[KOLUM | Temasya kandang lembu kampungan]]> /columns/534858 534858 Fri, 17 Jul 2020 07:50:24 GMT <![CDATA[KOLUM | Perang kelas berterusan]]> /columns/534634 534634 Thu, 16 Jul 2020 02:37:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Norma baru politik]]> /columns/533797 533797 Fri, 10 Jul 2020 06:33:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Makan-makan di Kuala Terengganu]]> /columns/533754 533754 Fri, 10 Jul 2020 01:06:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Asean hilang taring]]> /columns/533695 533695 Thu, 09 Jul 2020 08:35:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Reformasi IPT, apa sikap KPT?]]> /columns/533562 533562 Wed, 08 Jul 2020 09:47:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Berdoa untuk jadi benar]]> /columns/532941 532941 Sat, 04 Jul 2020 00:19:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Kenapa saya sokong Trump]]> /columns/532807 532807 Fri, 03 Jul 2020 01:54:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Kebobrokan politik: Salah manusia atau sistem?]]> /columns/532716 532716 Thu, 02 Jul 2020 07:35:00 GMT <![CDATA[KOLUM | PH: Dulu, kini dan akan datang]]> /columns/531970 531970 Sat, 27 Jun 2020 01:24:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Daulah dan perang kelas]]> /columns/531652 531652 Thu, 25 Jun 2020 00:20:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Perangai 'nenot' Melayu]]> /columns/531628 531628 Wed, 24 Jun 2020 13:20:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Kerajaan bawah tanah]]> /columns/530881 530881 Fri, 19 Jun 2020 03:54:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Bermanja-manja, bermesra-mesra]]> /columns/530698 530698 Thu, 18 Jun 2020 01:20:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Pasca-Covid – perang kelas kita]]> /columns/530543 530543 Wed, 17 Jun 2020 01:06:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Sudah tiba masanya kita ke arah sistem semi-demokrasi - Isma]]> /columns/530456 530456 Tue, 16 Jun 2020 07:29:28 GMT <![CDATA[KOLUM | Tunjukkan Islam baik]]> /columns/530112 530112 Sat, 13 Jun 2020 12:27:00 GMT <![CDATA[KOLUM | America not great again!]]> /columns/529865 529865 Fri, 12 Jun 2020 00:58:00 GMT <![CDATA[KOLUM | Apa beza Bersatu dengan Umno?]]> /columns/529708 529708 Thu, 11 Jun 2020 00:32:00 GMT